Bylinný šampon z měsíčku nebo lichořeřišnice

24.09.2015 23:26

Na tento produkt budete potřebovat:

 • 70ml šamponového základu nebo přírodního olivového mýdla (4 polévkové lžíce strouhaný nebo 70 ml tekutý, jak jej seženete)        
   
 • 40 ml bylinného výluhu z měsíčku, lichořeřišnice)       
   
 • 3-5 ml oleje nebo bylinného macerátu vhodného na Váš typ vlasů. Čím nic nezkazíte tak to je kokosový nebo olivový olej, hodí se na všechny typy vlasů.      
 • Tabulku  pro využití olejů na vlasy naleznete zde.       
   
 • 1g Aloe sušeného extraktu nebo můžete použít i gel (cca jedna čajová lžička)     
   
 • 2ml D-Panthenolu (nemusí být) (malá kávová lžičička)

I.

Vydezinfikujeme pomůcky, misky a stůl, na kterém budeme pracovat. Já je stříkám 60% lihovým macerátem z tymiánu nebo 96%
lihem.

II.

Uděláme si výluh. Velmi jednoduše do dobře umyté a vydesinfikované misky dáme tři špetky bylin (měsíčku nebo lichořeřišnice)) a zaliji převařenou
vodou. Preferuji destilovanou. Necháme pod pokličkou vylouhovat do studena, ať to má sílu. Ta dezinfekce je zrovna v této fázi postupu velmi důležitá. Můžete tím zanést do šamponu bakterie. Napravo je výluh z měsíčku a nalevo je výluh z lichořeřišnice. Obě bylinky pro vlasovou kosmetiku naprosto super (já totiž dělala rovnou dva šampony). 
 

III.

Do šamponového základu nebo rozpuštěného zchladlého mýdlového základu (70ml vařící vody s rozpuštěným mýdlem) pomalu vmícháme olej + aloe.  Zde jsem použila na šampon s lichořeřišnicí macerát olivový olej + kopřiva, lopuch, máta. Na měsíčkový šampon vpravo jsem použila macerát olivový olej + měsíček. Barva se nám olejem trochu mění.

      IV.

Tady je vidět, jak po oleji šampon zmléčnil. Přidáme výluh z bylin + Panthenol a opatrně zamícháme. Nebo mícháme přímo
v lahvičce.


 
 

        V.
 
    Výsledný efekt by měl být cca 100ml. Tak a můžeme použítVychytávky:

 • Dle typů vlasů lze olej úplně vynechat, čím mastnější konzistenci vaše vlasy mají, tím je lepší olej ubírat. Na vlnité vlasy olej
  dělá zázraky.
 • Já jsem přišla na to, že je dobré základ dát do lahvičky a do ní olej + ostatní ingredience a pomalu lahvičku převracet, mísí se to velmi dobře bez vzduchových bublin. Ty však postupně zmizí, tak žádný strach. Barva se nám trochu olejem mění.

Diskusní téma: Bylinný šampon z měsíčku

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek